Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
KURUMSAL
1981 yılında METE ŞİRKETLER GRUBU adı altında toplanan firmalarımız faaliyetlerine ilk olarak 1962 yılında AKAR NAKLİYAT adı altında UNILEVER için ham yağ nakliyesi yaparak başlamıştır. 1981 yılında KARSAN LTD.ŞTİ.'nin kurulması ile birlikte İstanbul perakendeciler ve süpermarketlerine 70 araçla dağıtım hizmetlerine başlanmış, daha sonra araç filosu genişletilerek İstanbul toptancılarına dağıtım ve lojistik hizmetleride üstlenmiştir.
Kurumsal
Yine o yıllarda Bakırköyden Çorlu'ya taşınan UNILEVER margarin fabrikasının tüm Marmara bölgesi sevkiyat ve lojistik hizmetlerini yüklenmiş, ayrıca UNILEVERIN talebi üzerine çeşitli inşaat ve taahhüt hizmetlerinin yürütülmesi de tarafımıza verilmiştir.
  • Rize Lipton Çay Fabrikası
  • Çorlu Algida Fabrikası
  • Çorlu Unilever Okul İnşaatı
UNILEVER' in Türkiyede Algida dondurma üretimine başlaması ile birlikte, araç filomuza frigorifik tırlar ilave edilerek tüm Türkiye genelinde Algida dondurma sevkiyatı tarafımızdan yapılmaya başlanmıştır.1990 lı yılların başında UNILEVER tarafından Algida bölge distribütörlüğü firmamıza verilmiş , böylece distribütörlük çalışmalarımız başlamıştır.Bu süreç içerisinde 1998 yılında Uluslararası Nakliyeciler Derneğinin (UND) üyesi olunmuştur.
Kurumsal
Dünyadaki yenilikleri takip etmeyi, değişen müşteri beklentilerini kalite ve istikrarla karşılamayı hedeflemiş olan firmamız 2000 yılı içinde sevkiyat filolarını revize etmiştir.Bununla birlikte gıda, gıda hammeddesi ve deterjan sevkiyatlarında kullanılmak üzere farklı özellik ve kapatsitede tır, kamyon, kamyonet ve frigorifik araçlar ilave ederek toplam 700 araçlık bir filoya ulaşmıştır.Yaklaşık 41 yıllık geçmişe sahip olan şirketimiz nakliye, inşaat, depolama, satış ve dağıtım konularında istikrarlı ve başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.
Küçük bir şirket olarak başladığımız iş hayatımızda bugün, ikibin yediyüze yakın personelin çalıştığı METE ŞİRKETLER GRUBU olmayı başarmaktan mutluyuz.Grubumuz tüm faaliyetlerine müşteri odaklı stratejisi, yenilikçi yaklaşımı ve deneyimi ile piyasadaki konumunu daha da güçlendirerek devam etmektedir.
ORTAKLAR VE SERMAYE PAYLARI
FİRMA ADI VERGİ DAİRESİ / NO SİCİL NO KURULUŞ TARİHİ ORTAKLAR ORANI(%) SERMAYESİ
KARSAN KARADENİZ KİMYA VE GIDA SAN. LTD. ŞTİ. BÜYÜK MÜKELLEFLER
5250001688
Ticaret Odası
184028/131542
Sanayi Odası
32990
29.12.1981 ALİ RIZA METE 9,66 60.500.000,00
TİM GIDA İHT.MAD AŞ 50,62
NİYAZİ METE 29,56
HASAN FEHMİ METE 9,08
ÖZCAN METE 1,08
Kurumsal