Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
HABERLER
Karsan Renault Premium dedi. 31.12.2009
Renault Trucks'ın büyük filolarda etkin olma ve bu filolarda yer almaya yönelik çalışmaları 2009'un son gününe kadar sürdü. Renault Trucks'ın müşterileri arasında Türkiye'nin önemli filolarından biri olan Karsan Mete Grup da yerini aldı.

Unilever ve Algida'nın Türkiye çapında dağıtım hizmetlerini yapan Mete Grup'a bağlı Karsan Karadeniz Gıda Kimya Ltd. Şirketi, 2009'da araç yatırımlarına devam etti. Firma, ağır nakliye ve dağıtım araçlarından oluşan toplam 300 araçlık filolarına son olarak 2 adet Renault Premium 440 yüksek kabin 4x2 çekici katıldı. Çekicilerin satışı Renault Bayi Çetaş Otomotiv tarafından gerçekleşti. 2 adetten oluşan bu satışla Karsan filosuna ilk defa Renault Trucks markası dahil oldu. Renault Trucks ve Karsan için yeni bir başlangıç anlamına gelen araçların teslim törenine Renault Trucks Satış Direktöru Ömer Bursalıoğlu, Bölge Satış Müdürü İsmail Hakkı Işınak, Çetaş Genel Müdürü Serhan Işıldar, Çetaş Satış Müdürü Soner Alperöz, Mete Grup Uluslararası Nakliye Operasyonlarından Sorumlu Ahmet Can Dönmez ve Unisel Satış Teşkilatından Genel Müdür Metin Mete katıldı. Teslimat sırasında satışın finansmanlığını gerçekleştiren Assan Finans temsilcilerinden Pazarlama Yöneticisi Nalan Okuyucu Yakar ve Pazarlama Uzmanı Merve Çobanoğlu da hazır bulundular.

Törende Mete Grup çalışmaları hakkında bilgi veren Metin Mete, firmalarının 50 yılı aşan süredir taşımacılık yaptığını belirterek uzun süredir de Unilever'in taşıma işlerinin ayrılmaz bir parçası olduklarını vurguladı. Mete, Unilever'e, Algida dondurma, deterjan ve margarin taşıması ile hammadde taşımalarında hizmet verdiklerini belirtti. Mete, kendilerinin de Unilever ürünlerinin dağıtımının kusursuz gerçekleşmesi için sürekli yatırım yaptıklarını, ayrıca unilver istekleri doğrultusunda çağdaş yönetim sistemleri ile yapılarını güçlendirdiklerini belirtti. Hizmet filosunda çeşitli markalarda araçlar bulunduğunu belirten mete, yeni katılan Premiumların, donanım seviyeleri ve Çetaş'ın satış ağının etkili diyalogları sonunda karar verdiklerini belirterek araç performanslarınına göre önümüzdeki dönem Renault Trucks markası ile işbirliklerini artırabileceklerini ifade etti.

Mete Grup Uluslararası Nakliye Operasyonlarından Sorumlu Ahmet Can Dönmez de filonun uluslararası taşımalar yaptığını, özellikle dondurma sezonu dışında kapasiteyi değerlendirmek, müşteri ağını genişletmek ve uluslararası standartlarda hizmet oluşturma yeteneğini ortaya koymak için uluslararası taşıma gerçekleştirdiklerini vurguladı. Dönmez, bunun yanında yurtiçinde aynı araçlarla çekicilerle üretim merkezlerinden ana depolara taşıma gerçekleştirdiklerini, ana depolardan da satış noktalarına kadar daha küçük sınıf olan Isuzu araçlarla taşımaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Renault Trucks Satış Direktöru Ömer Bursalıoğlu, teslim edilen Premiumların, Bursa fabrikasında Renault Trucks - Karsan işbirliği ile üretilen yerli malı araçlar olduğunu ifade etti. Renault Premium'un araç ağırlığı donanım seviyesi, yakıt ekonomisindeki performansı, İnfomax sistemi, yüksek tork, yüksek ortalama sürat, motor performansı gibi düşük işletme giderleriyle filolara ve bireysel kullanıcılara büyük avantaj sağladığını vurguladı. Bursalıoğlu, bu avantajların Mete Grup'ta da kendini göstereceğini ifade etti. Ayrıca Bursa'da yerleşik olan otomotiv üreticisi Karsan Aş'nin, açık adı Karsan Karadeniz Kimya ve Gıda Sanayi Ltd. şirketine ürettiği araçların satılmasını da kendileri için hoş bir yeni yıl rastlantısı ve bir uğur işareti olarak gördüklerini ifade etti. Çetaş Otomotiv Genel Müdürü Serhan Işıldar da Çetaş'ın ticari araç satışı ve satış sonrası hizmetlerinde gösterdiği performansın devam ettiğini, Renault markasını bireysel kullanıcılcr ile birlikte Türkiye'nin en buyuk filolarına taşımaya devam edeceklerini, bu satışla da bu iddialaranı bir kez daha ortaya koyduklarını ifade etti. Işıldar: "Ayrıca satış finansmanlarında bize destek veren Assan Finans'a da desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz" dedi.