Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
HABERLER
Algida yı Iveco Eurocargo taşıyacak. 27.08.2009
İstanbul’da, Iveco yetkili satış bayisi Genpar Otomotivde yapılan bir tören ile 6 adet Eurocargo 100 E 18 üst yapılı araç Algida’nın en büyük dağıtım şirketi olan Karsan Gıda ve Kimya’ya teslim edildi.

Iveco Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Davide Righetto törende yaptığı konuşmada Karsan gıda ile gerçekleştirdikleri bu işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Davide Righetto sözlerine şöyle devam etti; “Karsan gıda Eurocargo’yu uygun tonaj, kalitesi, uygun işletme giderleri için tercih etti, satış sonrası desteğimiz ile de her zaman Karsan Gıda’nın yanında yer alacağız, aracın üst yapısı da Cold Car firması tarafından Italya’da yapıldı.”

Karsan Gıda genel müdürü Hasan Fehmi Mete ise kendilerinin de bu işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını yaptıkları işte kalitenin çok önemli olduğunu çünkü Türkiye’nin en sıcak noktalarında dondurma dağıttıklarını oluşabilecek bir sorunun maliyetinin çok büyük olacağını ifade etti.

Euro 4 emisyon normuna sahip Eurocargo’lar 10 ton azami yüklü ağırlığa sahip olup 180 hp güç üretiyor. Eurocargo’lardan biri de otomatikleştirilmiş ZF şanzımana sahip.

Cold Car tarafından yapılan üst yapı ise – 33 dereceye kadar soğutma kapasitesine sahip olup kolay yükleme ve boşaltma sağlayan 5+5 kapı sistemi ile donatıldı. Üst yapıda ayrıca motorun gün boyunca çalışmasına gerek bırakmayan ötektik plaka teknolojisi bulunuyor.